Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Чи можна отримати права без автошколи?

23.10.2019

Є таке прислів'я - "Все нове, це добре забуте старе". Так і з самопідготовкою, так званим екстерном учні здавали іспити і отримували посвідчення водія за один день без навчання в автошколі в Україні з 1998 по 2008 рік. Екстерн вводився для громадян проживають в сільській місцевості, які через відсутність автошкіл в місцях проживання, не мали можливості підготовки на курсах водіїв та інших громадян, які з тих чи інших причин не можуть навчатися, але бажаючих права.

Провівши статистику успішності складання іспитів учнів після самопідготовки і порівнявши їх з учнями які пройшли курс водіння в автошколах і провели аналітику аварійності. У департаменті ДАІ прийшли до думки, що учні здавали права екстерном і отримали права після самопідготовки допускають підвищену аварійність на дорогах України після отримання посвідчення водія. Після чого, міністр МВС і начальник департаменту ДАІ прийняли рішення і скасували здачу на права екстерном.

Чи можна здати на права без автошколи? Чи дозволена здача екстерном на права в 2020 році?

У 2017 році колишній керівник головного сервісного центру знову почав розглядати можливість впровадження самопідготовки для учнів бажаючих отримати права на найпоширеніші категорії А (мотоцикли), А1 (мопеди / скутера) і В (легкові авто). Але до листопада 2019 року дана ідея, так і не була реалізована.
 
У 2019 після виборів в ВР України, ряд народних депутатів внесли законопроект передбачає введення самопідготовки, по-цьому якщо закон пройде розгляд і буде прийнятий, можливо в 2020 році учні отримають право на здачу іспиту без навчання в автошколах. Головною інновацією даного закону, дозволять самостійну теоретичну підготовку, але в разі невдалої здачі іспиту перездача іспиту буде дозволена не раніше, ніж через три місяці.
Крім того, до водіння учні будуть допущені тільки після успішної здачі теорії, тобто зменшити термін навчання одночасно навчаючись теорії і практики не вийде. Нагадаємо, що після навчання в автошколі, і неуспішної здачі іспиту в сервісному центрі, перездача призначається через 6 днів. Доцільність прийняття даного закону зводиться до нуля, адже раз не склавши іспит, простіше піти в автошколу і пройти повноцінний курс за 2 місяці, ніж чекати 3 місячного терміну для перездачі.

Переваги та недоліки самопідготовки для складання іспиту на права без автошколи

Переваги
 • Економія грошей і часу на навчання теоретичної частини у автошколі, адже можна в комфортних умовах і в зручний для Вас час, підготуватися до теоретичного іспиту за допомогою ряду онлайн-сервісів.
 • Вибір інструктора на відповідному Вам авто, а не те, яке надала б автошкола в обов'язковому порядку.
 • Ви не обмежені за термінами самостійної підготовки. Можна вивчити ПДД за 2 тижні, а не 2 місяці як в автошколах. Якщо обмежені за часом, це може стати вагомим аргументом у виборі самопідготовки

  Недоліки
  • Самопідготовка підходить тільки високоорганізованим учням, які методично і самостійно вивчити і розібратися у всіх пунктах ПДР, основи безпеки, медицині, Автоправо. Більшість учнів здавали іспити екстерном, намагалися завчити питання до автоматизму, без розуміння основ ПДР і в підсумку іспит в МРЕВ ДАІ перездавали по 3-5 раз, граючи в лотерею, а раптом цього разу випаде легкий квиток.
  • Вам доведеться знайти свого інструктора з пропозицій, але частіше за все за вартістю вище автошколи в 1,5-2 рази, і не завжди в зручному для Вас місці. Тому початкова економія, може піти на приватного інструктора.
  • Для економії фінансів, при самопідготовки залучають до навчання знайомого водія, який не має педагогічних навичок, які згодом можуть привести до неправильної оцінки дорожньої ситуації, і поверхневих знань і в результаті не здачі іспиту в сервісному центрі.
  • У працівників сервісного центру підвищені вимоги до учнів які хочуть здати іспит екстерном. Раніше для успішної здачі іспитів потрібно було здати 40 питань і допустити не більше 3-х помилок, після автошколи 20 питань і не більше 2 помилок. На практичному іспиті після здачі автодрому, здача іспиту по місту 40 хвилин, а не 20 як після автошколи.

   Особливості одержання прав екстерном без автошколи

   Для отримання прав без навчання в автошколі Вам необхідно:

   1.Виучіть правила дорожнього руху, основи безпеки, протестувати себе на сайті головного сервісного центру на готовність до здачі іспиту.

   2. Вибрати зручний сервісний центр. Взяти з собою паспорт з діючою реєстрацією або ID-карту з додатком (ук
Рейтинг: 5/5 - 2 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"