Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Як вести себе на іспиті в ДАІ, щоб здати на права?

20.10.2015

Майбутньому водієві автомобіля необхідно вміти поводитися з працівниками Державтоінспекції. З одного боку - ці люди представляють владу і стежать за порядком, призначають штрафи і роблять зауваження. Але також вони є частиною системи, наділений певними повноваженнями, і у їх повноважень є кордону. Як правильно поводитися з представником ДАІ при здачі практичного іспиту з водіння? Чи треба дотримуватися якісь норми поведінки або розмови з даішником, щоб здати на права після хорошої автошколи Києва?

Здача іспиту

Щоб отримати право на водіння автомобіля, необхідно скласти іспит в ДАІ. Теоретичну частину ви здаєте комп'ютера. Оцінювання тестування відбувається в автоматичному режимі, а результат відповідає вашим дійсним знанням ПДР.

Практичне водіння ви здаєте живій людині - даїшнику. Як будь-яка людина, він може бути в хорошому або поганому настрої. Тому для успішної здачі практичного іспиту необхідно враховувати елементарні правила людського спілкування. Як вести себе при здачі іспиту?

Поради психолога: як вести себе на іспиті

Ведіть себе природно. Якщо ситуація вимагає серйозності - будьте серйозні.

  • Якщо вам хочеться посміхнутися - посміхайтеся. Не варто занадто демонструвати своє бажання сподобатися інспектору ДАІ. Ваш головний козир - це гарне водіння і увагу до знаків. Тому зосередьтеся на дорозі, уважно слухайте вказівки екзаменуючої інспектора і співвідносити їх зі знанням ПДР, які ви отримали вавтошколе.
  • Не варто «задобрювати» екзаменатора підлесливими посмішками або зайвими розмовами. Інспектору потрібно демонструвати ваші знання і навички. Коментувати свої дії треба тільки по справі. Якщо вам вказали розвернутися, ви говорите, що на цьому перехресті розворот заборонений (бо висить такий-то знак), і розвертається там, де можна (пояснюючи, чому можна).
  • Будьте уважні і критичні. Можливо, вам будуть давати неправильні вказівки (зупинитися в недозволеному місці або повернути на заборонений знак). Ви повинні чітко оцінювати ситуацію з точки зору правил дорожнього руху. І правильно відповідати інспекторові, що тут зупинка заборонена, ви зупинитеся далі.
  • Зробіть все можливе, щоб вам було зручно і природно: надіньте зручний одяг і відповідне взуття, відрегулюйте сидіння і дзеркала, заспокойтеся і зосередьтеся на дорозі.
  • Будьте спокійні: ваша нервозність може стати причиною неправильної реакції.
  • Будьте впевнені: ви знаєте правила і навчилися водити машину. Вам треба тільки показати свої знання інспектору ДАІ.

Що робити, якщо невпевненість не покидає вас?

Відчуття невпевненості

Один з головних чинників, який заважає учневі автошколи скласти іспит - це надмірне хвилювання і невпевненість в собі. Як взяти ці емоції під контроль?

  • Відчуття невпевненості може бути наслідком недостатніх знань. Тому докладіть усіх зусиль, щоб оволодіти навичками практичного водіння в повній мірі. Тоді невпевненість помітно зменшитися і не буде заважати вашій здачі іспиту в ДАІ.
  • Відчуття невпевненості може бути наслідком чужих розповідей про багаторазової здачі іспиту і прискіпливого ставлення інспектора до учня автошколи. Тому здавайте екзамени в числі перших. А якщо ви опинилися в кінці черги екзаменуються, постарайтеся не слухати негативні відгуки учнів різних автошкіл.
  • Глибоке почуття невпевненості може бути наслідком психологічної травми. В такому випадку краще звернутися до психолога. Це допоможе не тільки скласти іспит, але і змінити свою поведінку в складних життєвих ситуаціях.

Страх при здачі іспиту

Багато учнів автошкіл побоюються, що на іспиті в ДАІ будуть засипати питаннями і не дадуть здати з першого разу. Це не вірно. Самі інспектори ДАІ кажуть про те, що «сипати» нікого не треба. Багато людей приходять на іспит непідготовленими, знають правила не на 100% і недостатньо добре водять машину. Тому перший засіб від страху - якісне навчання та хороша автошкола.

Іноді страх виникає як індивідуальна реакція людини на невідому ситуацію. В такому випадку психологи рекомендує уявити, що ваш страх справдився, і іспит ви не здали. Придумайте, що ви будете робити в такій ситуації (візьмете додаткові уроки водіння, відпрацюєте помилкові ситуації, поліпшите свої водійські навички). Може виявитися, що не скласти іспит - це не страшно, а швидше, неприємно. А значить, нервувати через це не варто. Можна заспокоїтися і зосередитися.

Наступна рекомендація психологів радить знайти в неприємній ситуації щось позитивне: після невдалого іспиту стає зрозуміло, які навички треба відпрацювати. А значить, є можливість заповнити прогалини в знаннях і стати більш грамотним водієм.

І ще: багатьох учнів мучать сумніви: не заплачу - не здам. Заплатити за здачу і отримати права ви завжди встигнете. Але важливіше відпрацювати практичне водіння і знати правила. Адже це - ваша безпека і ваше життя.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"