Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Як відкрити категорію А, якщо є В

28.10.2019

В Україні категорію В можна відкривати з 18-річного віку. А категорії А, А1 і В1 з 16 років. До навчання на категорії А і А1 можна приступати з 14 річного віку, але здача іспиту в сервісному центрі, не раніше виконання 16 років.

Нерідко трапляється так, що відразу відкривають В і С, вважаючи, що А не знадобиться. Але з часом життєві погляди і ситуація змінюються, виникає бажання і навіть необхідність управління мотоциклом, квадроциклом, скутером. Ось тоді і потрібна категорія А. При наявності водійського посвідчення, що дозволяє їздити на легкових автомобілях, отримати можливість управляти мототранспортом стає простіше в рази.

Як відкрити категорію А, якщо є В: головні моменти

Наявність документа, що підтверджує можливість керування іншими транспортними засобами, крім мотоциклів, значно спрощує процедуру отримання категорії А. В цьому випадку не буде потрібно здача правил дорожнього руху. Отримання категорії мотоциклів включає кілька важливих моментів:

 • Щоб отримати права А категорії, потрібно зібрати повний пакет документів, включаючи ксерокопії деяких з них.
 • З питань допуску до іспиту слід звернутися в реєстраційно-екзаменаційний відділ ДАІ.
 • Стаж водіння легковим транспортом не має значення.
 • Підготовка до здачі практичної частини включає 20 годин навчання. При цьому кожне заняття - виключно їзда на мототранспорті.

  Помилка введення імені
  Помилка введення номера
  Виберіть місце навчання

  Документи, необхідні для отримання категорії мотоциклів

  Категорія А, якщо на руках вже є У, вимагає зібрати цілий пакет документів. Навіть якщо ви зовсім недавно отримали посвідчення, яке підтверджує можливість керування легковим автотранспортом, деякі довідки доведеться отримувати повторно. Тож, перш ніж почати навчання в автошколі вам потрібно зібрати і надати наступні документи:

  • Український паспорт, окремо ксерокопії 1, 2 сторінок та прописки.
  • Ксерокопію ідентифікаційного коду.
  • Посвідчення водія на категорію В.
  • Медичну довідку спеціального формату 083 / о, в якій повинна бути відмітка на рівні «Категорія А».
  • Фотографії 3.5х4.5 в кількості 5 шт.

   Коли вже оформлена категорія В, отримати медичну довідку не так і складно. Але для управління мототранспортом все ж доведеться пройти процедуру повторно. Для цього потрібно звернутися в лікарню, маючи на руках такі документи: 2 сертифікати: нарколога та психіатра, результати аналізів (загальний, резус фактор і на вміст глюкози), результати ЕКГ, 2 фотографії формату 3х4 і паспорт. Дуже важливо, щоб в довідці було зафіксовано допуск саме до категорії, яку ви виробляєте.

   У яких випадках потрібно складати іспит з теоретичної частини

   Теоретична частина необхідна для отримання доступу до здачі практичної частини іспиту. У разі наявності прав В категорії, здавати її не доведеться. В даному правилі є і своє виключення. Так, якщо протягом останнього року ви не керували легковим автомобілем, теорію доведеться здавати повторно.

   Ще один важливий момент: навчатися на категорію А і А1 можна з 14, а ось здавати іспити тільки після виконання 16 лет.Такіе умови істотно спрощують процедуру, по якій можна отримати права на мотоцикл, особливо якщо вже є відкрита В.

   Практична частина іспиту

   Практична частина іспиту включає попереднє навчання тривалістю 20 годин. Відразу ж виникає питання: скільки коштує відкрити категорію А? Поточну ціну на навчання можна дізнатися, зателефонувавши в автошколу. У будь-якому випадку, в вартість курсу входять і кошти на ПММ для мототранспорту, на якому здійснюється навчання.

   Сам іспит з практичних навичок водіння мотоцикла проводиться на закритій ділянці. При цьому водієві дозволяється попередньо випробувати їзду цій трасі протягом декількох хвилин. На які моменти звертають екзаменатори підвищену увагу:

   • як водій рушить з місця;
   • наскільки іспитується вміє користуватися дзеркалами;
   • вміння керувати транспортним засобом однією рукою.

    Крім того, водієві необхідно буде показати свої навички в трьох вправах з семи. Тому іспитується повинен добре вміти виконувати змійку, габаритну вісімку, габаритний півколо, колійна дорога, габаритний коридор, управління на малій швидкості і розгін-гальмування.

    Що таке штрафні бали

    В ДАІ чітко обумовлені порушення, за які іспитів будуть призначені штрафні бали. Важливий момент: їх кількість в загальному рахунку не повинно перевищувати 5. В іншому випадку іспит на категорію А чи не буде зданий. Екзаменатором зараховуються штрафні бали за такі порушення:

    • Збиті огороджувальні конуса, перетин і зупинка менш ніж за 40 см до стоп-лінії, відхилення від траєкторії руху. (5 балів).
    • Дві
Рейтинг: 0/5 - 0 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчання

Другие страницы


Коментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"