Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Як вибрати інструктора з водіння: критерії та вимоги

17.09.2015

Інструктор з водіння - та людина, яка знайомить нас зі світом дорожнього руху. Від його професіоналізму залежить, як швидко ми навчимося їздити, і наскільки безпечно буде наше управління автомобілем. Для чоловіків не стоїть питання, який інструктор для них краще - чоловік, або, може бути, жінка. Вони вибирають інструкторів чоловіків. Сумнів може з'явитися у жінок. Якого краще вибрати інструктора з водіння? І яка автошкола у Києві надає кращих інструкторів?

Давайте розглянемо всі за і проти вибору інструктора, важливий стать викладача водіння? Або може бути, звернути увагу на інші якості?

Психологія чоловіка і жінки

Різниця в навчанні у інструктора-А чоловік або жінка спирається на відмінностях в їх психології. Слабкій статі властива толерантність, схильність до спілкування, здатність повторювати одне й те саме. Саме ці якості привертають початківців жінок-водіїв.

Чоловікам властиві логіка, рішучість і різкість у висловлюваннях. Ці риси іноді стають причиною не надто приємних слів, образливих фраз з приводу педалі зчеплення або пропущених дорожніх знаків.

Нерозуміння і психологічний бар'єр між інструктором-чоловіком і учнем-жінкою стають причиною пошуку нового інструктора (жінки).

Інструктор-жінка

Головна вимога до інструктора в автошколі Карат - навчити новачка безпечно водити машину по вулицях міста. Добрими вчителями можуть бути як чоловіки, так і жінки. Чоловік-інструктор без шкідливих звичок і агресії - прекрасний вибір наставника з водіння:

 • Чітко пояснює правила руху.
 • Логічно формує систему навчання.
 • Швидко реагує на дорожню ситуацію.

 Більшість жінок-інструкторів відрізняються:

 • Культурою спілкування (без матюків).
 • Вони хвалять і відзначають успіхи.
 • Уміють грамотно посварити.
 • Уважні до психічного стану учня.

 До якого інструкторові краще звернутися?

Інструктор-чоловік і інструктор-жінка: відмінності

Якщо в результаті різких висловлювань між учнем-жінкою і інструктором-чоловіком сформувався психологічний бар'єр, він буде ускладнювати подальше навчання, або зовсім зробить його неможливим. У такій ситуації зміна інструктора може вирішити проблему. Однак треба врахувати деякі фактори.

Терпіння, м'якість висловлювань і ненав'язливість - це особливості більшості інструкторів-жінок. Ці якості не означають, що правила дорожнього руху можна дотримуватися не завжди, а коли виходить. Дорожній рух має чітку логічну структуру. І завдання інструктора - донести учневі цю логіку.

Оскільки логіка - це чоловіча якість (жінки більше живуть відчуттями), необхідно щоб інструктор-жінка мала декількома чоловічими рисами. Вміла чітко мислити і швидко приймати рішення, аналізувати помилки і вибудовувати послідовно систему навчання.

Як зрозуміти, що ваша жінка-інструктор може об'єднати логіку і толерантність, швидкість мислення і товариськість?

Вимоги до інструктора: на що звернути увагу

Перераховані нижче вимоги ставляться так само як до інструктора-жінці, так і до чоловіка. Використовуйте їх для правильного вибору дорожнього наставника.

 • Хороший інструктор повинен має досвід водіння більше 8 років і досвід навчання більше 3-х років роботи.
 • У інструктора повинна бути надійна репутація і хороші відгуки (ваших знайомих або їх знайомих - тобто справжніх людей, які вчилися у нього водити машину). До речі, інструктори автошколи Карат в Києві проводять не тільки навчання водінню, але і курси контраварійної підготовки.
 • Інструктор повинен багато розмовляти і обов'язково у справі. Тобто пояснювати вам правила, помилки в перестроюванні, логіку проїзду перехресть і т.д. Кожне його слово має нести інформацію, яка буде складати вашу безпеку на дорозі. Всі пояснення повинні бути гранично простими і зрозумілими.
 • Інструктор повинен бути пунктуальним: приїжджати вчасно, вести заняття обумовлену кількість часу, не вирішувати по ходу особисті питання (з'їздити додому пообідати або відвезти приятелеві в гараж деталі автомобіля). Весь час навчання ви повинні проводити на дорозі. Їздити по різних вулицях, перетинати нові перехрестя, щоб довести до автоматизму ваше вміння водити, читати знаки, реагувати на світлофори і сигнали інших автомобілів.
 • Чистий машина і акуратний зовнішній вигляд - само собою зрозумілі вимоги.
 • Як мінімум, середня ціна за навчання. Або вище середньої. Хороший інструктор затребуваний на ринку праці і не може продавати свою роботу дешево.
 • Автомобіль середнього класу в хорошому стані з легким перемиканням важеля передач і безпроблемним запалюванням. У автошколи Карат 56 нових автомобілів 2012-1014 років випуску.

І останнє найголовніша вимога - між учнем і вчителем повинно бути взаєморозуміння. Це пов'язано з багатьма факторами, в тому числі з особливостями темпераменту і психіки. Буває, що найкращий інструктор не підходить даному учневі, а початківець інструктор пояснює все зрозуміло і просто. Прийміть як факт, що типи темпераменту можуть не збігатися. І вибирайте інструктора, якого ви добре розумієте.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"