Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Чи потрібні права для водіння мопеда, скутера або моторолера?

28.10.2019

Чи потрібно отримувати права для водіння мопеда?

Якщо задати таке запитання водіям, частина з них, оперуючи застарілою інформацією, відповість негативно - і помилиться. Дійсно, до недавніх пір мопеди і скутери перебували поза увагою контролюючих органів, і кожен бажаючий міг сісти за кермо подібного транспортного засобу. На даний момент для управління мопедом потрібні водійські права - розповімо, якої категорії і з якого віку їх можна отримати.

Прямуємо букві закону

Щоб не бути голослівними, звернемося до «Біблії водіїв» - ПДД України в останній редакції (від 04.2017 р). У другому параграфі зводу правил перераховані основні категорії транспортних засобів, серед яких присутній:

«Категорія А1. Мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт ».

Згадка виду транспорту в правилах дорожнього руху означає, що вони поширюються на згадані транспортні засоби в повній мірі. А значить, відповідь на питання про те, чи потрібні права на мопед, однозначний - потрібні! Щоб законно пересуватися по дорогах загального значення на скутері або мопеді, водієві необхідно отримати водійські права категорії А1 або відкрити існуючу категорію в наявному водійському посвідченні.

Хто і як може отримати права на мопед?

Правом керувати мопедом або скутером мають тільки особи, які досягли віку 16 років. Процедура їх отримання не відрізняється від процедури отримання посвідчення водія будь-якого іншого зразка - необхідно пройти теоретичне і практичне навчання в автошколі, після чого успішно скласти іспити в сервісному центрі.

Права категорії А1 поширюються тільки на моделі з об'ємом двигуна не більше 50 куб. см. Якщо ви плануєте водити більш потужний скутер, квадроцикл або мопед / мотоцикл з коляскою, необхідно отримати права категорії А.

Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчання

Які документи потрібно мати при собі водієві мопеда?

Діючі українські правила дорожнього руху відносять мопеди і скутери до механічних транспортних засобів, а значить, на них поширюються ті ж вимоги, що і для водіїв автомобілів, автобусів та інших транспортних засобів, перераховані в пункті 2.1:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії

б) реєстраційний документ на транспортний засіб або документ, що підтверджує право на управління, використання або розпорядження транспортним засобом

в) поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

Управління мопедом при відсутності одного або декількох перерахованих документів незаконно і загрожує штрафом. Так, водій, який керує мопедом без прав потрібної категорії або технічного паспорта, може виплатити штраф в сумі від 850 до 1,7 тисячі гривень. За водіння без страховки або з простроченим страховим полісом доведеться заплатити штраф у сумі від 450 до 850 гривень. Зазначені штрафні санкції передбачені Кодексом про адміністративні правопорушення, статтею 126.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"