Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Уроки водіння на автоматі

Навіщо потрібні курси водіння АКПП

Розпочинаючи навчання їзди на автомобілі, багато водіїв-початківців не можуть точно визначитися з тим, який вид курсів обрати в автошколі — навчання водіння на автоматі або заняття на автомобілі з механічною коробкою передач (зазвичай позначається як МКПП, або механіка, тоді як автоматична коробка, відповідно, АКПП, або автомат). Обидва види трансмісії є популярними, тому обирати треба, відштовхуючись від власних уподобань. Так, наприклад, багато хто бере уроки водіння автомобіля на автоматі тільки тому, що вже має власне авто зі встановленою АКПП, і навпаки.

Кожен із видів коробки передач має свої переваги та недоліки. При цьому уроки водіння АКПП усе ж мають певну відмінність від аналогічного заняття на авто, що використовують механічний спосіб перемикання.

Особливості автоматичної коробки передач

Тим, хто обирає для навчання в автошколі АКПП, напевно, відомі переваги, властиві цьому виду трансмісії:

 • проходити навчання на ній набагато простіше, оскільки кількість педалей менша, і не треба запам'ятовувати послідовність управління ними;
 • значно зменшується ризик заглухнути через недосвідченість водія, що намагається рушити з місця;
 • водієві не доводиться відволікатися на управління, вибір поточної передачі і, відповідно, швидкості, тому він може повністю зосередитися на дорозі;
 • не треба звертати увагу на швидкісний режим при підйомі на гірку або спуску з неї.

Уроки водіння на автоматі проходять набагато швидше, засвоїти їх зможе практично кожна людина, саме тому вони так популярні серед початківців.

Однак в автоматики є й деякі недоліки:

 • на автомобілі з такою КПП не вийде навчитися контраварійному водінню в разі складної дорожньої ситуації;
 • автомат не завжди правильно реагує на зміну характеру руху, що може стати причиною передчасного зношення двигуна.

Охочим навчатися в автошколі з автоматичною коробкою передач слід ураховувати, що в разі потреби пересісти на механіку доведеться докласти значних зусиль, щоб навчитися правильного використання МКПП, тоді як зворотний перехід буде набагато простішим.

Курси водіння на автоматі рекомендовані для тих, хто не збирається купувати або їздити на авто з МКПП і віддає перевагу виключно простому стилю їзди. Також навчання водіння на автоматі може бути найкращим варіантом для тих, хто небезпідставно сумнівається у своїх здібностях і не впевнений в тому, що зможе пройти навчання їзди на механіці.

Як проходить навчання в автошколі на автоматі

Охочим засвоїти в автошколі навчання на АКПП пропонується спеціально обладнаний навчальний транспорт, у тому числі популярні моделі Volkswagen, Kia, Honda, Hyundai. Уся техніка перебуває в справному стані та представлена сучасними машинами, оснащеними правильно налагодженою коробкою передач.

Навчання водіння АКПП проводиться за власними програмами, що передбачають їзду в будь-яких дорожніх умовах. Курсанти школи зможуть оцінити, як транспорт поводиться на різних дорогах. При цьому вони навчатимуться під контролем досвідченого автоінструктора, який указуватиме на помилки і в разі виникнення непередбаченої ситуації візьме керування на себе. Для цього навчальні автомобілі оснащені дублюючими педалями. Крім того, вбудовані подушки безпеки.

Стандартні уроки водіння автомобіля автомат містять такі програми та вправи:

 • розвиток відчуття габаритних розмірів машини;
 • здійснення маневрів заднім ходом, у тому числі рух зі зміною напрямку;
 • навчання паркування, у тому числі паралельного з обох боків, перпендикулярного, косого;
 • особливості виїзду з різних типів парковки;
 • міська їзда, у тому числі проїзд перехресть, ділянок із коловим рухом, виконання розворотів;
 • складне маневрування: обгін транспорту, зміна ряду;
 • окремі випадки.

Майбутній водій зможе самостійно оцінити особливості водіння в Києві на автоматі, на особистому досвіді переконавшись у своїх силах у проїзді складних завантажених доріг загального користування. Такі заняття дуже корисні, оскільки дають можливість отримати чудовий досвід водіння, який неодноразово стане у пригоді в майбутньому.

Скільки коштує навчання на АКПП

Якщо постає завдання швидко вивчитися в автошколі на автоматі в Києві, оптимальним варіантом навчального закладу стане автошкола «Карат». Тут проводяться уроки водіння на автоматі, а також надається вагома теоретична підготовка, яка стане у пригоді в подальшому складанні іспиту в сервісному центрі МВС на отримання прав відповідної категорії. Відгуки про школу можна прочитати на сайті.

Ціна уроків водіння на автоматі може бути різною:

 • для учнів автошколи «Карат» вартість позначається в грн за один урок;
 • для тих, хто обирає індивідуальний урок водіння, вона залежить від програми.

Оплата проводиться відповідно до умов укладеного договору у визначені дати або після закінчення уроку.

Доступні програми:

 • стандартні уроки водіння (коробка автомат);
 • міське маневрування (для тих, хто має права);
 • особливо складний рух у місті (для тих, хто має права).

Остання програма рекомендована для тих, хто бажає навчитися водінню на автоматі в складних умовах доріг Києва. До неї входять:

 • рух жвавими трасами;
 • паркування в завантажених технікою місцях;
 • об'їзд і запобігання пробкам;
 • їзда центральними дорогами (лівий і правий берег Києва);
 • протидія шахраям, що займаються «підставами».

Усі уроки водіння на АКПП передбачають дотримування правил дорожнього руху, вивченню яких також приділяється увага в автошколі. Будь-яка людина, що закінчила школу водіння на автоматі, зможе впевнено керувати будь-яким легковим авто з АКПП.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосовНе заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"