Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Як отримати міжнародні права і навіщо вони потрібні

23.09.2019

Міжнародні водійські права. Як отримати

Водійське посвідчення міжнародного зразка особливо актуальні для тих громадян, які працюють за кордоном, проживають поза межами території України тимчасово, подорожують на автомобілі та ін.

Навіщо потрібно водійське посвідчення міжнародного зразка?

Звичайні водійські права не у всіх країнах відповідають законодавчій базі. Навіть посвідчення нового зразка не повністю відповідають вимогам: деякі дані не продубльовані латиницею. Якщо виїхати за кордон з такими правами, то при звичайній перевірці може все обійтися, але при порушенні - можуть виникнути серйозні проблеми. У деяких країнах відсутність міжнародного посвідчення водія може привести до штрафу або навіть до арешту.

Зараз в усьому світі діють дві конвенції: Віденська і Женевська. Вимоги до посвідчень водіїв за цими конвенціями сильно відрізняються:

У країнах, які підписали Віденську конвенцію, міжнародні права дозволяють не тільки управляти автомобілем, але і орендувати транспортний засіб. Українські права дозволять вам тільки керувати автомобілем. Взяти напрокат машину можна тільки в деяких країнах.
У країнах Женевської конвенції ви не зможете керувати автомобілем з національними водійськими правами, і напрокат теж не вийде взяти автомобіль. Деякі країни (США, Ватикан, Канада, Ямайка) визнають українські права нового зразка. Володіючи водійськими правами міжнародного зразка, ви зможете брати в оренду і керувати автомобілем.
Міжнародні водійські права дають право керувати автомобілем в більшості країн Європи, Південної Америки, Африці, Канаді та Південно-Східної Азії. Тільки США визнає українські водійські права старого і нового зразка.

Практика показує, що навіть в країнах Віденської конвенції поліція вимагає наявності водійського посвідчення міжнародного зразка. Краще подбати заздалегідь і зробити собі міжнародні права. У поїздку обов'язково необхідно брати з собою національне посвідчення, так як міжнародні права без нього не дійсні.

Скільки дійсні МВП

Дане посвідчення актуально 3 роки з моменту видачі. Після цього періоду, їх потрібно буде замінити.

Як отримати міжнародні права

Щоб отримати такі права, вам необхідно:

  • Прийти в сервісний центр МВС
  • Пред'явити там національні водійські права
  • паспорт
  • Закордонний. паспорт
  • Фото 3,5 * 4,5 см, виконане на матовому папері
  • Оплатити квитанції на суму 8 грн

Далі Вам призначають день коли Ви отримуєте міжнародне посвідчення водія.

З даними МВУ тепер Ви зможете брати в оренду транспортні засоби по всьому світу, і в разі зупинки поліцією, Ви передаєте своє водійське посвідчення і безпосередньо МВУ.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"