Як подолати страх водіння автомобіля
02.09.2015
Страх водіння автомобіля більше властивий дівчатам і жінкам - новачкам. Автошколи Києва випускають 1000 учнів в рік, і кожен другий з них боїться сідати за кермо. Почуття страху за кермом може з'явитися і у чоловіків (після аварії). Цей страх корисний, він оберігає від високої швидкості і небезпечних маневрів. Але також сковує і заважає оцінювати обстановку на дорозі. Для безпечного руху необхідні увага і спокій, а значить треба впоратися з почуттям страху за кермом авто.
Як це зробити?
- Проаналізувати причину страху - чого ви боїтеся? Отримати травму, розбити машину або виглядати дурнем перед оточуючими автолюбителями?
- Коли причина страху встановлена, вжити заходів. Давайте розглянемо, що можна зробити, щоб взяти під контроль страх водіння. І чого ми боїмося найчастіше?
Страх смерті
Даний страх необхідний людині для того, щоб об'єктивно оцінювати небезпеки. Цей страх - запорука виживання. Для того щоб він не заважав вам за кермом автомобіля, використовуйте наступні рекомендації:
- Одна з причин страху під час початку водіння - невпевненість в своїх знаннях, уміннях і реакціях. Щоб бути впевненим, вчіться в хорошій автошколі, яка не перший рік готує водіїв для дорожнього руху. Наприклад, популярна автошкола Києва «Карат» - тут можна закінчити традиційні курси водіння і пройти контр-аварійну підготовку. На сторінці автошколи «відгуки» - безліч вдячних слів і позитивних оцінок.
- Якщо ви побоюєтеся швидкості, скоротіть її до 30-40 км / год. Такий рух дозволить вам бачити всі знаки, машини і пішоходів. А значить, скоротити кількість переживань, коли ви чогось не помічаєте. Згодом ваші реакції стануть швидше, і ви зможете без страху пересуватися зі швидкістю 60 і більше км / год.
- Аналізуйте свої помилки. Чому ви забули включити поворот (відволіклися на рекламу, задивилися на дівчину або вітрину магазину), чому перебудувалися не в той ряд (не побачили знак або інший автомобіль). Згодом аналіз буде відбуватися безпосередньо за кермом, це знизить ваші побоювання прийняти неправильне рішення.
- Попросіть посидіти з вами поруч (на пасажирському кріслі) знайомого досвідченого водія. Кілька таких поїздок - і ви отримаєте ряд цінних практичних рекомендацій. Однак пам'ятайте, що після закінчення навчання відповідальність за рух вашого авто лежить на вас, який би досвідчена людина не опинився поруч з вашим водійським кріслом (просто знайомий або інструктор автошколи в Києві).
- Вибирайте вулиці без інтенсивного руху. Намагайтеся їздити в світлий час доби. Зупиняйтеся, якщо відчуваєте втому або інший дискомфорт.
Страх втрати майна
Боязнь розбити машину класифікується у психологів як «страх втрати майна». Це нормально - переживати про своє майновий стан. Але для набуття спокою за кермом необхідно контролювати свої відчуття. Тому зробіть наступне: оформите поліс КАСКО та цивільного страхування, і вас відпустить страх втратити дорогу власність. Ви не будете боятися, що можлива аварія підкосить ваш бюджет. Спокій за кермом допоможе об'єктивно оцінювати навколишнє дорожню обстановку.
Комплекс невпевненості
Одна з причин страху за кермом - боязнь виглядати дурнем перед оточуючими автомобілістами. При такому страху недосвідчений водій починає необдумані маневри або занадто перевищує швидкість (щоб не «поступитися» досвідченим водіям і не виглядати «слабаком»). Такий страх грунтується на почутті неповноцінності і часто призводить до аварії протягом перших місяців водіння. Що робити, якщо ви зловили себе на цьому почутті?
- Прийняти себе таким, який є.
- Інформувати оточуючих про те, що ви - початківець автолюбитель. Подолати страх допомагають великі помітні знаки на машині: буква «У» або цифра «70» (за кермом учень), дамська туфелька (за кермом - жінка), на лобовому і задньому склі. Підійдуть і жартівливі написи ( «Ні гальм» або «Я - блондинка»). Ви попередили всіх, що тільки вчитеся водити машину, а значить, зняли з себе частину відповідальності за різкі маневри або інші потенційно небезпечні дії на дорозі.
Патологічний страх
Якщо страх патологічний - необхідна консультація психолога або психотерапевта. З таким наслідком пережитих неприємностей можна сідати за кермо автомобіля. Психологія - найпотужніша причина багатьох вчинків. З точки зору психології, страх є неусвідомленим бажанням. Тому якщо почуття страху постійно прокручує картинки аварії, необхідно провести психічну коригування і тільки після повертатися за кермо.
І ще: для подолання страху необхідний практичний позитивний досвід. Чим більше ви будете водити авто, тим спокійніше будуть відчуття за кермом. Щоденні поїздки на роботу, дачу, за дітьми в школу будуть удосконалювати свої навички і реакції, вселяти впевненість і відсувати страх.