Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Чи потрібні права в Україні на електроскутер або Електромопед, велосипед з електромотором і якої категорії?

23.09.2019

В останні кілька років на дорогах України з'явилася велика кількість електромопедов / скутерів і електровелосіпелов. Незважаючи на те, що в ПДД немає формулювання ЕЛЕКТРО мопед (скутер, велосипед) зате є вказівка на категорію «мопеди», де прописані характеристики, як бензинових, так і електричних двигунів.

Відкриваємо ПДР України 2019 пункт 1.10 Мопед-це двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт. Соответсвтенно Термін «мопед» позначає в Правилах дорожнього руху категорію двоколісних транспортних засобів, які за своїми технічними характеристиками поступаються більш швидким двоколісним транспортним засобам і перевершують велосипеди. Мопед, незалежно від його зовнішнього вигляду, має такі характерні ознаки: двигун об'ємом до 50 см3 і / або електродвигун потужністю до 4 кВт. Якщо двоколісний транспортний засіб обладнується одночасно педалями і електродвигуном потужністю до 4 кВт, то воно прирівнюється до мопеду, а особа, яка керує ним, зобов'язана мати посвідчення на право керування транспортним засобом категорії «А1». Максимальна швидкість руху мопеда обмежується 60 км / год.

Поліцейські спираючись на цей пункт ПДР часто зупиняють власників електротранспорту і штрафують. Наприклад заа управління такою технікою без водійського посвідчення відповідної категорії, а також без техпаспорта і поліса автоцивілки - штраф 425 грн (ст. 126 ч.1 КпАП України), а за їзду на мотоциклах, скутерах та мопедах без мотошоломів - штраф 51 грн ( ст. 121 ч.4 КпАП України).

По-цьому краще пройти курс навчання в мотошколе, отримати права категорії А1 і зі спокійною душею, знаючи ПДР і маючи посвідчення водія керувати своїм електротранспортом.

Деякі магазини, для того щоб підвищити продажі пояснюють, що електротранспорт згідно того-ж пункту ПДР 1.10 механічний транспортний засіб-транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт; і Електротранспорт з потужністю до 3 кВт не рахується механічним транспортним засобом. Але після зупинки Вас на електроскутері поліцейським, він найчастіше виносить постанову про порушення Вами ПДР України, і виписує штраф 425 грн. При незгоді Ви можете звернеться в суд, і відстоювати свою точку зору, виходячи з даної правової колізії.

Рейтинг: 3/5 - 4 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"