Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Нові права водія в Україні 2021 - позначка в правах автомат

17.11.2021

Новий закон про права водія 2021 передбачає багато змін, що стосуються як форми документа, так і інформації, що вказується в ньому. Бланки водійських посвідчень було затверджено лише у 2020 році. До цього у багатьох сервісних центрах МВС видавалися паперові «книжки» старого зразка. Українці, які лише планують стати водіями, зіштовхнуться з особливостями оформлення прав уперше. Нововведення не стосуються автовласників, які отримали посвідчення раніше. Зміни продиктовані необхідністю відповідності документів міжнародним нормам. У зв'язку з цим також було оновлено форму технічного паспорта на транспортний засіб. Документи нового зразка є дійсними на території Європи.

 

Як змінилося водійське посвідчення у 2021 році?

Після оголошення пресслужбою МВС України про нововведення багато людей здивувалися кардинальними змінами. Як виявилося, що тип коробки перемикання передач (КПП) буде мати значення при отриманні водійського посвідчення. Раніше такої практики не було.

Чи вказується в правах автомат чи механіка? Це важливе питання, бо багато водіїв практикують їзду на різних КПП. За офіційними даними, така інформація надалі вказуватиметься.

Нові позначки у документі

У водійському посвідченні нового зразка відзначатиметься типом коробки транспортного засобу, на якому було пройдено навчання. Якщо практичний іспит складався на механічній КПП, то керування машиною на автоматиці з тим самим документом заборонено. Для цього потрібно пройти додатковий курс підготовки. За бажанням водія також можливе перездавання з автомата на механіку.

Крім того, у посвідченнях водія нового зразка передбачається наявність інформації про обмеження, накладені на автомобіліста. Причини лімітів можуть бути:

  1. Наявність спеціальних пристроїв для транспортного засобу. До них відносяться автоматична трансмісія, лише ручне керування машиною. 

  2. Медичні показання. Наприклад, наявність різних типів засобів корекції слуху та зору, голосоутворювальних апаратів, протезів кінцівок.

  3. Обмежена декларація про керування транспортним засобом. Наприклад, у деяких випадках їзда може бути допустима лише у конкретний час доби або в межах будь-якого регіону.

Усього передбачено близько 90 відміток для різних випадків.

Як виглядають права на автомат в Україні

Посвідчення водія нового зразка відрізняються від старих вже, на перший погляд. Але важлива не форма документа, а позначки у ньому. Згідно з європейською практикою, вся додаткова інформація наноситься у вигляді спеціальних кодів.

Наприклад, за допомогою числового позначення вказуються обмеження. Водій, який склав іспит на транспортному засобі з АКПП, побачить, як у правах відміавтомат. Для цього в посвідченні проставляється кодове позначення (78). 

Процедура здачі на права у 2021 році

Алгоритм отримання водійського посвідчення залишилося тим самим. Він складається з таких кроків як:

  1. Проходження навчання в автошколі.

  2. Складання іспитів.

  3. Одержання документа.

МВС спеціально розширило перелік водійських прав. Насамперед зміни торкнулися мототехніки — на зміну чинним двом категоріям прийшли чотири нові.

З моменту набрання оновленого законопроєкту чинності майбутнім водіям доведеться уважніше поставитися до вибору категорії прав під час навчання.

Чи буде призначено штраф за їзду на механіці з правами автомат?

Ще до набуття чинності нововведень водії почали ставити питання: «Який штраф якщо права на автомат, а їдеш на механіці?». Справді, порушення нового закону передбачені грошові стягнення. Їзда з документом, що не відповідає типу вашої коробки передач, тепер прирівнюється до відсутності документа. Штрафи призначатимуться в тому ж розмірі, що й за водіння без прав.

Як проходить перездавання з автомата на механіку?

Більшість майбутніх водіїв останнім часом обирають навчання на машинах з АКПП. Транспортні засоби цього типу сьогодні найпоширеніші. Але в житті кожного автомобіліста не виключена ситуація, в якій необхідно сісти за кермо машини з механічною коробкою. Наприклад, це може бути службовий транспортний засіб. У такому разі вибирати не доводиться. 

У зв'язку з цим варто розглянути варіанти того, як отримати права на механіку, якщо є автомат. Сьогодні можна в відносно короткі терміни перевчитися та отримати водійське посвідчення необхідної категорії.

Потрібна кількість уроків визначається інструктором після перевірки раніше здобутих навичок. Залежно від рівня підготовки водія курс можна пройти за 3 – 5 занять. За цей час учень опанує механічну коробку передач і звикне до особливостей управління. Після закінчення занять та успішного складання іспитів у правах відзначається категорія. Аналогічним чином відбувається переучування водіїв отримання посвідчення, що дозволяє водити машини з автоматичної КПП.

При одночасному відкритті прав двох категорій іспити складаються за вищою з них (винятком є B1, B, BE).

Процес отримання прав водія в Україні з 2021 року наближений до європейської процедури. Він має свої особливості, але надасть автомобілістам вагомих переваг. Найважливішим серед них є те, що український зразок прав буде визнаний дійсним у багатьох країнах світу. 

Читайте також:

Зі скільки років можна здати на права в Україні в 2021

 

 

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"