Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Зі скільки років можна здати на права в Україні в 2021

02.12.2021

Зі скільки років можна здавати на права в Україні — найпопулярніше питання в Інтернеті, яке цікавить багатьох людей різної вікової категорії. Більшість мріє отримати посвідчення водія, щоб керувати власним автомобілем чи мотоциклом, інші хочуть підвищити категорію та навчитися їздити на великих машинах. Насамперед це зручно, коли поспішаєш на роботу, нараду, відводиш дитину в садок/школу, на гурток тощо, і сподіватися на громадський транспорт буває безглуздо. По-друге, ще в дитинстві багато хто з нас визначає своє майбутнє, пов'язане з автотранспортом. Водій на сьогодні є однією з найпопулярніших професій. Спостерігаючи за дорослими, діти мріють, як матимуть свободу пересування та займатимуться улюбленою справою. У зв'язку з цим часто виникає питання, з якого віку можна вчитися в автошколі на права.

До законодавства України рік у рік вносяться різні поправки, і сьогодні отримання посвідчення на керування тим чи іншим транспортним засобом дозволено у різному віці. При цьому вчитися водінню можна до повноліття. Так скільки ж можна йти в автошколу навчатися основним класам управління і коли можна отримати права водія в Україні?

З якого віку можна отримати посвідчення водія

Українські закони часом бувають суворими. Для різних видів автотранспорту передбачено конкретний граничний вік, з якого віку можна здавати на права та отримати посвідчення водія. Примітно, але факт у законодавстві України немає верхнього вікової межі, а лише початкова.

Перш ніж починати навчання та отримати відповідь на питання, в якому віці можна отримати посвідчення водія або у скільки років здають на права, необхідно визначитися з видом транспорту, яким хотілося б керувати. Одними з найпоширеніших категорій населення нашої країни є:

  • А — передбачає управління байками, об'єм двигуна яких становить 50 см3 і вище;

  • В — дозволяє керування машинами з масою не понад 3,5 т і кількістю пасажирських місць не більше 8;

  • D — дозволяє керувати пасажирськими автобусами, трамваями, тролейбусами, складами з причепом, тягачами (масою до 750 кг).

Зі скількох років можна вчитися в автошколі на права, розглянемо в таблиці нижче.

З якого віку можна здавати на права в Україні, років

Категорія

Вид транспортного засобу

16

А1, А

Байки, мотовелосипеди

18

В1, В, С1, С

Квадроцикли, легкові, вантажні автомобілі

19

ВЕ, С1Е, СЕ

Вантажівки з причепами, автопоїзда

21

D1, D, D1E, DE, Т

Автобуси пасажирського типу, трамваї, тролейбуси

Таким чином, якщо вам вже виповнилося 16, то є можливість навчитися керувати транспортним засобом, а саме мотоциклом або мотопедом. Маючи навички водіння, вже нескладно рухатись далі.

Таке вікове обмеження пов'язане з тим, що згідно із законами України адміністративна відповідальність настає лише з 16 років.

Якщо ви мрієте отримати водійські права, але не досягли граничного віку, — не біда. Сьогодні для здобуття навичок керування передбачені інші обмеження. Так, проходити навчання на права можна з ранніх років. Вікові рамки для навчання встановлені такі:

  • категорія А - після досягнення 14 років;

  • категорія B - не раніше 16 років.

Така різниця у віці між підготовкою та здаванням іспитів пов'язана з тим, що у деяких технікумів та в училищах в освітній програмі є заняття з водіння. Напевно, більшість підлітків будуть безмірно раді тому, зі скільки років можна навчатися в автошколі, але наша порада — поспішати не варто, адже існує ризик втратити навички до того періоду, коли можна буде складати іспити. Тим більше якщо раніше можна було вчитися на права у навчальних комбінатах та отримати посвідчення з позначкою, що воно дійсне з певного часу, то у 2021 році такої можливості вже немає.

Мінімально дозволений вік сьогодні для складання іспитів та отримання посвідчення водія визначено законодавчо з 16 років для класу А1 та А. Як правило, навчання у Києві та інших містах триває не більше 3 місяців, тому краще заздалегідь прорахувати період коли можна здавати на права в Україні. Наприклад, для керування мотоциклом найкраще записатися на заняття в 15 років і 10 місяців, щоб отримати категорію В - в 17 років і 10 місяців і т. д., зробивши своєрідний подарунок собі до дня народження. У такому разі не потрібно буде довго чекати, щоб сісти за кермо. А зі скільки років видають права водія категорії В — тільки з 18.

Зі скільки років можна отримати права водія в Україні

На запитання «у скільки років можна йти вчитися на права» і «у скільки років можна отримати права водія в Україні» відповіді різні. Отримати посвідчення можуть лише повнолітні особи, а навчатися водінню дозволено і раніше.

То з якого віку можна отримати права водія? 16-річні громадяни можуть проходити навчання, але це зовсім не означає, що з цього віку учень буде повноправним учасником дорожнього руху. Так, з 16 років можна прийти в автошколу і під суворим наглядом інструктора набувати навичок водіння, а права отримати після 18 років, як і належить.

Новими правилами введені поняття «той, що навчає водінню» і «той, що навчається водінню», статус яких раніше не було визначено. Також сьогодні учням можна виїжджати на автомагістралі.

Тепер знаючи, у якому віці можна здати на права, людина заздалегідь планує похід до автошколи та наступні дії: записатися на курси водіння, скласти іспити та трохи зачекати на період, коли відповідний орган видасть права.

Читайте також:

Заміна тимчасових прав під час карантину? Як здати на права під час карантину?

Нові права водія в Україні 2021 - позначка в правах автомат

Зі скільки років можна їздити на скутері, мопеді, мотоциклі?

Зелені номери на машині в Україні - переваги зелених номерів

 

 

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчання

Другие страницы


Коментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"