Заміна тимчасових прав під час карантину? Як здати на права під час карантину?
02.12.2021
У період пандемії багато хто по-справжньому усвідомив цінність особистого транспортного засобу. В Україні, як і в інших країнах світу, під час дії карантинних обмежень багато підприємств працюють в обмеженому режимі. Це рідко стосується державних установ, але в окремих ситуаціях навіть у разі можливий перехід на дистанційне обслуговування. Так, наприклад, сервісні центри МВС на якийсь час припиняли проведення практичних іспитів. Через це водії-початківці не могли отримати посвідчення. Сьогодні проблему вирішено. Автомобілістам, яких цікавить, як отримати або змінити права під час карантину, рекомендується зв'язатися з черговим сервісним центром МВС у своїй галузі.
Чи можна їздити з простроченими правами під час карантину?
Їзда з простроченими правами у період карантину прирівнюється до керування транспортним засобом без водійського посвідчення. За цей вид порушення передбачено штраф. У разі повторної ситуації розмір грошового стягнення збільшується, а автомобіліста на певний термін позбавляють можливості отримати права повторно.
Зміна тестів для здачі на права
У квітні 2021 року були введені нові квитки для теоретичних іспитів. Оновлені матеріали містять низку цікавих та нестандартних дорожніх ситуацій. У ДСУ МВС вважають, що це допоможе навчити новачків оперативно ухвалювати рішення за кермом.
Нові матеріали для оновлення квитків належать різним темам, пов'язаних із керуванням. Серед них:
-
ПДР;
-
основи безпечного водіння;
-
надання першої медичної допомоги;
-
будова та експлуатація транспортних засобів;
-
основи права (у сфері дорожнього руху).
При заміні посвідчення водія (ПВ) на карантин автомобілісти готуються до теоретичного іспиту за новими квитками.
Чи можна здавати на права під час карантину?
В Україні охочі можуть складати практичні та теоретичні іспити для отримання прав у сервісних центрах. МВС, на що не впливають карантинні обмеження. Послуга надається за дотриманням обов'язкових протиепідемічних заходів.
Особливості складання практичного іспиту під час карантину:
-
в автомобілі одночасно має бути не більше двох осіб;
-
до іспиту не допускаються особи з ознаками ГРВІ;
-
заборонено бути присутнім без захисних масок.
Свідоцтво про закінчення автошколи заноситься до електронного кабінету водія, тому паперову копію необов'язково пред'являти до МВС.
Чи можна відвідувати сервісні центри МВС у карантин?
Багато підприємств країни у період карантину працюють в особливому режимі. Сервісні центри МВС України не змінювали свій графік, проте кількість відвідувачів, що приймаються, може бути обмежена. Відповідно до карантинних обмежень, у приміщенні одночасно може бути певна кількість людей. Допустиме число відвідувачів залежить від площі будівлі або кімнати.
Запис на прийом для отримання або заміни прострочених прав в Україні під час карантину ведеться телефоном або електронною чергою.
Заміна тимчасових прав
Перше водійське посвідчення видається на невеликий термін – 2 роки. Ті, кому доводиться оновлювати документ, отримували його ще до початку дії карантинних обмежень. За останні кілька років багато що змінилося. Заміна тимчасових прав водія під час карантину має деякі нюанси, але в цілому проводиться за тими ж принципами.
Для водіїв-початківців передбачена можливість оновлення ПВ в онлайн-режимі. Щоб це зробити, необхідно скористатися додатком українського електронного сервісу державних послуг.
Чи можна відновити посвідчення, якщо водій був позбавлений прав?
У разі якщо початківець водій був позбавлений прав або має понад два адміністративних правопорушення, відновити або замінити ПВ не вийде. Громадянин змушений буде повторно пройти навчання в автошколі. Потім відбувається складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі. МВС. Таким чином, права доведеться отримувати наново.
У зв'язку з тим, що автошколи та територіальні сервісні центри МВС сьогодні можуть працювати в особливому режимі, то це іноді займає невизначений проміжок часу.
Які документи підготувати?
Для заміни та продовження прав на карантин необхідно зібрати стандартний пакет документів:
-
паспорт;
-
ідентифікаційний код;
-
медичну довідку за формою 083/о (з двох сторін листа);
-
ПВ, яке слід замінити;
-
документ про зміну особистих даних (за потреби).
Для отримання прав у режимі онлайн потрібно надати скан-копії документів у форматі PDF.
Онлайн-продовження прав у зв'язку з карантином
Для того, щоб оновити водійське посвідчення онлайн необхідно діяти за наступним алгоритмом:
-
Авторизуватися в електронному кабінеті водія. Для цього можна скористатися зручним способом - через MobileID або BankID.
-
Перейти до «Електронних послуг», а потім вибрати однойменний пункт.
-
Клікнути на пропозицію відновлення та обміну ПВ.
-
На сторінці заповнити всі обов'язкові поля. Прикріпити проскановані копії згаданих раніше документів.
-
Вибрати головний територіальний сервісний центр МВС. У ньому після закінчення карантину необхідно буде забрати посвідчення.
-
Підписати заяву.
-
Внести оплату за послугу (використовуючи особисту банківську картку).
-
Дочекатися отримання електронного листа від ТСЦ МВС про надходження заявки на опрацювання на вказаний e-mail. Зазвичай повідомлення надходить найближчим часом.
-
У листі ТСЦ МВС надіслати номер квитанції про оплату послуги.
Таким чином, можна відновити документ, якщо права прострочилися до карантину. Після закінчення процедури оновлення водійського посвідчення в електронному кабінеті в найближчу добу документ відобразиться у додатку електронного сервісу державних послуг.
Заміна прав із минулим терміном у період карантин має свої особливості. Переважно вони полягають у дотриманні протиепідемічних заходів при особистих візитах до сервісних центрів. МВС.
Читайте також:
Зі скільки років можна їздити на скутері, мопеді, мотоциклі?
Зі скільки років можна здати на права в Україні в 2021