Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Заміна тимчасових прав під час карантину? Як здати на права під час карантину?

02.12.2021

У період пандемії багато хто по-справжньому усвідомив цінність особистого транспортного засобу. В Україні, як і в інших країнах світу, під час дії карантинних обмежень багато підприємств працюють в обмеженому режимі. Це рідко стосується державних установ, але в окремих ситуаціях навіть у разі можливий перехід на дистанційне обслуговування. Так, наприклад, сервісні центри МВС на якийсь час припиняли проведення практичних іспитів. Через це водії-початківці не могли отримати посвідчення. Сьогодні проблему вирішено. Автомобілістам, яких цікавить, як отримати або змінити права під час карантину, рекомендується зв'язатися з черговим сервісним центром МВС у своїй галузі.

 

Чи можна їздити з простроченими правами під час карантину?

Їзда з простроченими правами у період карантину прирівнюється до керування транспортним засобом без водійського посвідчення. За цей вид порушення передбачено штраф. У разі повторної ситуації розмір грошового стягнення збільшується, а автомобіліста на певний термін позбавляють можливості отримати права повторно.

Зміна тестів для здачі на права

У квітні 2021 року були введені нові квитки для теоретичних іспитів. Оновлені матеріали містять низку цікавих та нестандартних дорожніх ситуацій. У ДСУ МВС вважають, що це допоможе навчити новачків оперативно ухвалювати рішення за кермом.

Нові матеріали для оновлення квитків належать різним темам, пов'язаних із керуванням. Серед них:

 • ПДР;

 • основи безпечного водіння;

 • надання першої медичної допомоги;

 • будова та експлуатація транспортних засобів;

 • основи права (у сфері дорожнього руху).

При заміні посвідчення водія (ПВ) на карантин автомобілісти готуються до теоретичного іспиту за новими квитками.

Чи можна здавати на права під час карантину?

В Україні охочі можуть складати практичні та теоретичні іспити для отримання прав у сервісних центрах. МВС, на що не впливають карантинні обмеження. Послуга надається за дотриманням обов'язкових протиепідемічних заходів.

Особливості складання практичного іспиту під час карантину:

 • в автомобілі одночасно має бути не більше двох осіб;

 • до іспиту не допускаються особи з ознаками ГРВІ;

 • заборонено бути присутнім без захисних масок.

Свідоцтво про закінчення автошколи заноситься до електронного кабінету водія, тому паперову копію необов'язково пред'являти до МВС.

Чи можна відвідувати сервісні центри МВС у карантин?

Багато підприємств країни у період карантину працюють в особливому режимі. Сервісні центри МВС України не змінювали свій графік, проте кількість відвідувачів, що приймаються, може бути обмежена. Відповідно до карантинних обмежень, у приміщенні одночасно може бути певна кількість людей. Допустиме число відвідувачів залежить від площі будівлі або кімнати.

Запис на прийом для отримання або заміни прострочених прав в Україні під час карантину ведеться телефоном або електронною чергою.

Заміна тимчасових прав

Перше водійське посвідчення видається на невеликий термін – 2 роки. Ті, кому доводиться оновлювати документ, отримували його ще до початку дії карантинних обмежень. За останні кілька років багато що змінилося. Заміна тимчасових прав водія під час карантину має деякі нюанси, але в цілому проводиться за тими ж принципами.

Для водіїв-початківців передбачена можливість оновлення ПВ в онлайн-режимі. Щоб це зробити, необхідно скористатися додатком українського електронного сервісу державних послуг.

Чи можна відновити посвідчення, якщо водій був позбавлений прав?

У разі якщо початківець водій був позбавлений прав або має понад два адміністративних правопорушення, відновити або замінити ПВ не вийде. Громадянин змушений буде повторно пройти навчання в автошколі. Потім відбувається складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі. МВС. Таким чином, права доведеться отримувати наново.

У зв'язку з тим, що автошколи та територіальні сервісні центри МВС сьогодні можуть працювати в особливому режимі, то це іноді займає невизначений проміжок часу.

Які документи підготувати?

Для заміни та продовження прав на карантин необхідно зібрати стандартний пакет документів:

 • паспорт;

 • ідентифікаційний код;

 • медичну довідку за формою 083/о (з двох сторін листа);

 • ПВ, яке слід замінити;

 • документ про зміну особистих даних (за потреби).

Для отримання прав у режимі онлайн потрібно надати скан-копії документів у форматі PDF.

Онлайн-продовження прав у зв'язку з карантином

Для того, щоб оновити водійське посвідчення онлайн необхідно діяти за наступним алгоритмом:

 1. Авторизуватися в електронному кабінеті водія. Для цього можна скористатися зручним способом - через MobileID або BankID.

 2. Перейти до «Електронних послуг», а потім вибрати однойменний пункт.

 3. Клікнути на пропозицію відновлення та обміну ПВ.

 4. На сторінці заповнити всі обов'язкові поля. Прикріпити проскановані копії згаданих раніше документів.

 5. Вибрати головний територіальний сервісний центр МВС. У ньому після закінчення карантину необхідно буде забрати посвідчення.

 6. Підписати заяву.

 7. Внести оплату за послугу (використовуючи особисту банківську картку).

 8. Дочекатися отримання електронного листа від ТСЦ МВС про надходження заявки на опрацювання на вказаний e-mail. Зазвичай повідомлення надходить найближчим часом.

 9. У листі ТСЦ МВС надіслати номер квитанції про оплату послуги.

Таким чином, можна відновити документ, якщо права прострочилися до карантину. Після закінчення процедури оновлення водійського посвідчення в електронному кабінеті в найближчу добу документ відобразиться у додатку електронного сервісу державних послуг.

Заміна прав із минулим терміном у період карантин має свої особливості. Переважно вони полягають у дотриманні протиепідемічних заходів при особистих візитах до сервісних центрів. МВС.

Читайте також:

 Зі скільки років можна їздити на скутері, мопеді, мотоциклі?

Зі скільки років можна здати на права в Україні в 2021

 

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"