Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Зі скільки років можна їздити на скутері, мопеді, мотоциклі?

15.11.2021

Бажання отримати права, з метою мати можливість самостійно керувати ТЗ, виникає практично у кожної людини. Цьому сприяє доступність автомобілів та іншої мототехніки та розвиток сучасної міської інфраструктури. Водіння — складний процес, який потребує певних навичок, яким пропонує навчитися спеціалізований навчальний заклад автошкола. І тут постає цілком логічне питання: «Зі скільки років можна здавати права на мотоцикл, у скільки років можна здати на права на мопед, чи можна здати на категорію А1 в 15 років?» і т. д.

Відповідно до чинного законодавства України отримати водійське посвідчення можна лише після завершення повного курсу навчання водінню та складання іспитів. Однією з головних умов проходження курсів є акредитований заклад з обладнаними класами та підготовленою навчальною технікою. Саме таким є автошкола «Карат».

У скільки років можна отримати права категорії А в Україні

Якщо ви давно мрієте отримати посвідчення водія, але не досягли повноліття і не знаєте, чи можна здати на права в 14 років на мотоцикл або іншу мототехніку, наступна інформація для вас. Категорія А має на увазі водіння транспортного засоби об'єм мотора та max швидкість яких визначена до конкретних значень. Навчитися водити таку техніку можна з раннього віку (не раніше 14 років).

Зі скількох років водійські права категорії А можна отримати на руки? За законом України вони видаються громадянам, які на момент отримання документа досягли 16 років, тому відповідь на запитання чи можна отримати права у 16 років на мотоцикл буде звичайно позитивною. Варто зазначити, що в категоріях А та А1 немає жодної різниці, і відповідь на запитання, у скільки років можна отримати права категорії А1 буде такою самою — не раніше 16 років.

Як отримати права на мотоцикл у 14 років? На жаль, ніяк, з цього віку можна лише розпочати навчання та підготуватися до здачі екзаменаційних квитків.

У якому віці можна отримати права на мотоцикл

У скільки років отримують права на мотоцикл? Дуже популярне питання серед підлітків та батьків, які хочуть якомога раніше навчити своїх синів навичкам водіння.Доведеться засмутити людей, які вважають, що 2-х колісна мототехніка не потребує права. Ця думка помилкова. ПДР жорстко контролює вимоги — з скільки років можна отримати права категорії А в Україні. 

Піти вчитися та отримати права потрібно обов'язково. А от у скільки років можна здати на права на мотоцикл? Мінімальний вік претендентів на навчання для категорії М та підкатегорії А1 становить 16 років. Даний клас дозволяє керувати наступною мототехнікою:

  • мопед;

  • скутер;

  • легковий мотоцикл.

обсяг двигуна цих видів транспорту має перевищувати 50—125 м3. Для керування технікою понад 125 м3 потрібно отримати категорію А, яка стане доступною з 18 років. Варто зазначити, що після складання іспитів на права групи А дві нижчестоящі відкриваються автоматично.

Зі скільки років дають права на мотоцикл

До категорії А відносяться сталевий кінь, об'єм двигуна якого починається від 50 см3 і електродвигуном від 4 кВт - це байки і скутери. Більшість батьків неповнолітніх громадян цікавляться питанням, скільки років видають права на мотоцикл. В Україні можна отримати посвідчення для цих транспортних засобів не раніше 16 років. А ось зі скільки років можна вчитися на права на мотоцикл, це вже інша тема. Так, навчання можна розпочинати з 14 років. Щоб отримати «корочку» водія, необхідно складати тестування, попередньо пройшовши навчальний курс.

У скільки років можна отримати права на скутер

Одними з найбільш захищених і безпечних транспортних засобів вважаються моделі скутерів з об'ємом двигуна не більше 50 см3. Максимальна швидкість такої мототехніки не перевищує 60 км/годину, за винятком швидкісних японських моделей, об'єм двигуна яких не перевищує 250 см3. То у скільки років можна вчитися на права на скутер і керувати ним? Законною підставою, яка визначає, зі скільки років можна здавати права на скутер, є досягнення 16-річчя. Починати керування можна за наявності підкатегорії А1. Таким чином, підготовчі практичні заняття з водіння можна розпочинати за кілька місяців до 16-річчя.

Ми підготували відповіді на найпопулярніші запити щодо вікових обмежень в Україні:

  1. Зі скільки років можна вчитися на права на мопед? Відповідно до правил дорожнього руху України навчатися водінню на мотопеді дозволяється з 14 років, а керувати транспортним засобом – не раніше 16-річного віку.

  2. Чи можна водити мотоцикл у 16 років? Так, це саме той вік, коли можна отримати посвідчення та почати керувати транспортним засобом.

  3. Як отримати права на мотоцикл у 16 років? Для отримання посвідчення водія на керування байком потрібно навчитися теоретичному курсу і скласти іспити.

  4. Які права можна отримати у 16 років? Згідно з українським законодавством відкрити категорію А та її підкатегорії можна з 16 років для керування мотоциклом, мопедом та скутером.

  5. Зі скільки років дають права на мопед? Лише з 16 років. Ще одним важливим моментом для керування мототехнікою є те, що кожен транспортний засіб має бути оформлений у МРЕВ.

  6. Зі скільки років можна здавати права на мопед? Починати навчання можна з 14 років, але здобути «корочку» водія з відповідною категорією — не раніше 16 років.

З року в рік до ПДР вносяться поправки та доповнення, тому варто уважно підходити до навчання. Якщо у вас виникли питання, можна зателефонувати в нашу автошколу і уточнити всі моменти, що цікавлять, щодо проходження навчання та вартості.

 Читайте також:

Заміна тимчасових прав під час карантину? Як здати на права під час карантину?

Зі скільки років можна здати на права в Україні в 2021

 

 

Рейтинг: 3.3/5 - 11 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчання

Другие страницы


Коментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"