Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Зелені номери на машині в Україні - переваги зелених номерів

19.11.2021

Автомобільна індустрія в усьому світі почала поступовий перехід з двигунів внутрішнього згорання до електричних моторів. На цей момент вважається, що такі транспортні засоби є екологічнішими. У зв'язку зі збільшенням на дорогах електрокарів доводиться змінювати ПДР та у посиленому темпі розвивати спеціальну інфраструктуру. На це йде велика кількість ресурсів та часу. Проте уряди провідних держав світу всіляко стимулюють своїх громадян відмовитися від традиційних транспортних засобів. Починаючи з 2020 року, іноді можна помітити зелені номери на машинах в Україні. Подібні моделі автомобілів з'явилися в країні раніше, але відповідні закони були ухвалені не так давно.

Які автомобілі отримують зелені держномери?

В Україні трапляються зелені номерні знаки різних типів. Вони видаються для наступних видів транспорту:

 1. Зелені номерні знаки для електрокарів. Присвоюються моделям автомобілів, що рухаються моторами, які працюють від незалежного джерела живлення. Подібний держномер встановлюється лише на «чисті» електричні транспортні засоби, для гібридних моделей вони не використовуються.

 2. Номери авто на зеленому тлі. Дані знаки можна побачити на окремих категоріях військових транспортних засобів, а також на машинах, що належать організаціям волонтерів та певним підрозділам поліції.

Як правило, коли індивідуальний реєстраційний знак транспортного засобу називають зеленим, мають на увазі саме номер на електромобіль.

Зелені номери для електромобілів та інші зміни законодавства

Номерні знаки зеленого кольору власникам електричних автомобілів стали видавати після ухвалення у 2020 році закону «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів». Він був створений для приведення маркування та умов обслуговування транспортних засобів у відповідність до європейських та світових норм.

Зелений номер електромашини має такі відмінні риси:

 • характерний колір літер та цифр;

 • наявність особливої серії Z (з англійської мови слово "zero" - "нуль", що означає відсутність викидів в атмосферу).

Крім номерів, цей закон передбачає запровадження нових дорожніх знаків. Це необхідно для регуляції руху електромобілів. Всього на цю мить додано три спеціальні дорожні знаки, яких раніше не було передбачено у правил дорожнього руху:

 1. «Станція зарядки електроавтомобілів».

 2. «Для електроавтомобілів».

 3. «Крім електроавтомобілів».

Також розглядалося запровадження штрафів за паркування на майданчиках, призначених для стоянки машин з електричними двигунами. Розпізнати таке місце легко — поруч має бути нанесений знак заряджання електромобіля. Символ виглядає як зображення машини та штепсельної вилки. Паркінги для електронних транспортних засобів виконують роль станцій для відновлення заряду, тому важливо, щоби традиційні автомобілі їх не займали.

Привілеї електрокарів на дорозі

Поки що в Україні не передбачено жодних переваг електромобілів у ПДР.

Надалі власникам електрокарів будуть доступні такі привілеї як: 

 • заїзд на певні вулиці, на яких заборонено рух звичайних транспортних засобів;

 • паркування на спеціально відведених стоянках, обладнаних зарядними пристроями;

 • рух смугами, виділеним для громадського транспорту.

Дані винятки з ПДР стануть допустимими лише у випадках, коли місцевою владою буде встановлено спеціальний дорожній.знак, що дозволяє ту чи іншу дію.

Пільги на електромобілі в Україніпереваги для імпортерів та виробників

У серпні 2021 року президент України підписав закони, спрямовані на запровадження податкових пільг, які мають збільшити частку екологічного транспорту. Вони безпосередньо торкнулися електрокарів. Так, ввезення таких машин з-за кордону має звільнятися від податку на додану вартість аж до грудня 2025 року.

Пільга поширюється лише деякі види транспортних засобів, обладнаних електричним двигуном. Серед них:

 • легкові автомобілі;

 • електробуси;

 • вантажівки;

 • спецтехніка.

Окрім цього, в Україні пільги для електромобілів отримають виробники відповідного транспорту або його компонентів (наприклад двигунів, спеціальних акумуляторів). До 31 грудня 2033 року для цих підприємств буде скасовано податок на прибуток.

Певні пільги передбачені для українських водіїв, які вирішили переобладнати своє авто, замінивши двигун внутрішнього згоряння електричним. Для цих випадків державою також встановлюються знижки.

Як отримати зелені номери в Україні

Після набрання відповідним законом чинності сервісні центри МВС видають водіям зелені знаки для електромобілів.Отримати їх можна за умови первинної або повторної реєстрації транспортного засобу.

Оформлення номерів для електрокара нічим не відрізняється від аналогічних процедур для звичайних машин. Для того, щоб поставити нещодавно придбане авто на облік, необхідно зібрати пакет документів.

До сервісного центру МВС слід надати такі папери, як:

 • документи з митниці;

 • паспорт громадянина України;

 • Ідентифікаційний номер.

Поступово кількість електричних автомобілів країни збільшується. Поки що значну частину із загального числа складають гібриди. Очікується, що розвиток спеціальної інфраструктури та запровадження додаткових привілеїв зможуть простимулювати українців до переходу на транспортні засоби з повністю електричними двигунами. 

Поки що відповідна система обслуговування ще недостатньо розроблена. Надалі скористатися перевагами зелених номерів зможе будь-який власник електромобіля не тільки у Києві та великих містах України, а й по всій країні.

Читайте також:

Зі скільки років можна здати на права в Україні в 2021

 

 

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"