Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Правила поведінки на дорозі

Якщо Ви в даний момент вже самостійно керуєте автомобілем і маєте водійське посвідчення, то хочеться порекомендувати кілька правил безпечного водіння автомобіля. (Фактично всі розуміють, але забувають ...)

1. Ніякого алкоголю, навіть в малих дозах ні за яких обставин - Вам не буде виправдання!

2. Дотримуйтесь правил дорожнього руху.

3. Якщо Ви бачите дітей на проїжджій частині або поруч з нею, проявляйте супер-обережність.

4. При початку руху переконаєтеся на 100% у відсутності іншого транспорту, що рухається.

5. Завчасно включайте покажчики поворотів, бажано в момент, коли подумали зробити маневр, а потім всі інші дії (при поворотах, зупинках, перестроюванні). Намагайтеся включати покажчики поворотів до гальмування автомобіля і спрацьовування стоп-сигналів.

6. При розворотах і поворотах наліво враховуйте той факт, коли лихачі або п'яні водії прагнуть часто зробити швидкий обгін транспорту по зустрічній смузі з перетин подвійної суцільної лінії розмітки, а також аналогічне поведінку при під'їзді до перехрестя.

7. Контролюйте всіх учасників руху, які в поле зору, навіть в разі, коли рухаєтеся просто по прямій без маневрів, за трьома дзеркалам і візуально. Не використовуйте широкоформатні дзеркала заднього виду, додаткові дзеркала.

8. Враховуйте особливість літніх людей рухатися в будь-якому напрямку.

9. Завжди будьте уважні і спокійні в русі.

10. Всі види парковки необхідно робити повільно, спокійно, робота по трьом дзеркалам і візуально. Якщо є найменша невпевненість, зупиніть автомобіль, а при необхідності виходите з автомобіля і перевіряйте візуально. Враховуйте висоту бордюрів і всіх огороджень, які нижче бамперів автомобіля. Якщо Ви володієте недостатнім досвідом, скористайтеся допомогою інших водіїв, і не будьте занадто самовпевненими і гордими - це виходить боком.

11. Ніяких сильних емоцій за кермом.

12. Ніяк не реагуйте (психологічно) на витівки лихачів, нахабних водіїв і просто безграмотних. Не треба коментувати те, що відбувається, намагайтеся якомога швидше забути неприємні миті.

13. При будь-яких маневрах (крім екстрених) завжди плавно працюйте кермом, педалями і рукояткою перемикання передач. Робіть всі рухи красиво, спокійно і елегантно.

14. Зберігайте рядності при розворотах, в круговому русі, поворотах і взагалі при будь-якому прямолінійному русі.

15. При зміні смуги з ряду в ряд зберігайте або збільшуйте швидкість. Перед маневром голова працює швидко: центральне дзеркало заднього виду, бокове дзеркало заднього виду, поворот голови в бік сліпої зони. Уникайте такої ситуації, коли при перестроюванні Ви затримуєте весь потік транспорту.

16. Вчіться зберігати позицію керма при поворотах голови.

17. Чи не виїжджайте на зайнятий перехрестя.

18. Навіть якщо Ви рухаєтеся по головній дорозі, то при під'їзді до нерегульованого перехрестя, перенесіть ногу з педалі газу на педаль гальма і швидко озирніться.

19. Під час руху у дворах ніколи не поспішайте, враховуйте всі особливості рельєфу і конструкцій особливо в темний час доби.

20. Якщо Ви на незнайомому ділянці дороги - не перевищуйте швидкість і будьте подвійно уважні.

21. З величезною увагою і розумінням поставтеся до навчальних, інвалідним автомобілів і, зокрема, до тих водіїв, які мають невеликий досвід управління і при цьому припускаються помилок. Наберіться терпіння, дочекайтеся кінця маневру і спокійно продовжуйте рух. Не лякайте і не квапте людей сигналами.

22. Паркуйтеся акуратно, не закриваючи при цьому виїздів і в'їздів з дворів і гаражів, а також залишайте місце біля службових входів, не закривайте проходи пішоходам.

23. Поступайтеся дорогу транспорту з включеними спецсигналами - у цих водіїв можуть бути серйозні причини поспішати.

24. У перший рік керування обмежуйте свою швидкість пересування до 70 км на годину в межах міста і 90 км на годину на трасі.

25. У перші два роки водіння не експериментуйте зі швидкостями і не зображайте з себе Шумахера. Екстремальні розгони можна допускати у виняткових випадках, а ось на закритих майданчиках і ділянках доріг - будь ласка, тренуйтеся. У крайніх випадках при нестачі адреналіну ризикуйте тільки собою і машиною.

26. При виїзді з правим поворотом на головну дорогу з другорядної необхідно дивитися не тільки транспорт, що рухався по головній дорозі, а й транспорт, який рухається перед Вами. Починайте рух, коли Ви на 100% переконалися, що автомобіль, який був перед Вами, закінчив виїзд на головну дорогу і почав розгін. Аналогічна поведінка на майданах з круговим рухом.

27. У перші півроку водіння раджу не включати музику в автомобілі, коли Ви рухаєтеся (навіть тихо) - вона дуже сильно відволікає від керування. Пізніше включайте, але неголосно, при цьому будьте подвійно уважні, підсилюйте візуальне спостереження.

28. Уникайте серйозних розмов під час руху (коли мало практики) або зупиняйте розмова перед маневром і продовжуйте його після - це допоможе Вам бути більш зібраними.

29. Уникайте розмов по мобільному телефону під час руху, а в момент дзвінка спокійно знижуйте швидкість до повної зупинки, зупиняйтеся за всіма правилами і тільки після цього беріть трубку і розмовляйте.

30. При порушенні правил дорожнього руху спілкуйтеся з інспектором ДАІ (ДПС) дружелюбно, не сперечайтеся, що не хаміте, будьте спокійні. Покажіть документи. Вислухайте пояснення інспектора, переконайтеся в тому, що Ви дійсно порушили, заплатите штраф на місці, вибачитеся і рухайтеся далі. Сприймайте штраф, як презент за Ваш гарний настрій. Якщо Ви відчуваєте, що Вашої вини немає, то знову ж таки спокійно скажіть це інспектору і якщо відчуваєте, що на Вас просто хочуть заробити гроші, робіть те, що написано на початку цього пункту. Взагалі намагайтеся уникати будь-яких конфліктів, тим більше з поліцією. Ваша врівноваженість дорожче будь-яких грошей!

31. Чи не рухайтеся занадто повільно в потоці. Намагайтеся приблизно визначити швидкість потоку.

32. Завчасно робіть перестроювання для розворотів і поворотів.

33. Для спілкування з іншими учасниками руху грамотно використовуйте сигнали і світлові покажчики.

34. Пам'ятайте все про закони обгону.

35. Пам'ятайте правила виїзду на швидкісну ділянку дороги.

36. Знижуйте швидкість, коли Ви рухаєтеся паралельно ряду щільно припаркованих автомашин (особливо автобусів).

37. Будьте дуже уважні при об'їзді громадського транспорту.

38. При тривалому перегоні правило № 1: якщо Вам хочеться спати - спите; якщо Ви втомилися - відпочивайте. Їхати краще на голодний шлунок. При невпинному пробігу 500 -600 км необхідно після їжі - обов'язково 2 -3 години сну. Якщо після сну все одно Ви в трансі - зупиніться і продовжите відпочинок. Робіть частіше зупинки. Чи не зображайте з себе героїв, які не наганяти час прибуття, не плануйте точний час прибуття, не кажіть: «Все!», Поки не закінчите весь шлях і не зупините машину біля гаража (будинки, стоянки). Ніколи не боріться героїчно зі сном - це дуже близько до смерті, повірте, прикладів достатньо.

39. Якщо Ви спізнюєтеся - не збільшувати надмірно швидкість, тільки в тому випадку, якщо Ви маєте спеціальну підготовку і досвід.

40. Не перевантажуйте автомобіль. Якщо таке трапилося, то рухайтеся обережно, особливо по нерівностях. Ніяких різких розгонів, гальмувань і поворотів.

41. При під'їзді до нерівного покриття проїжджої частини дороги або трамвайних коліях робите гальмування до цих перешкод і відпускайте гальмо при безпосередньому проїзді.

42. Враховуйте той факт, що пасажири трамвая, як правило, починають рух до нього до його зупинки і відкриття дверей. Перед самим початком руху трамвая водій може раптово випустити одного-двох пасажирів з одних дверей.

43. Якщо ви бачите тварина (собаку, кішку, корову), яке прямує до проїжджої частини, подайте сигнал, можливо, воно припинить рух. Але якщо тварина безпосередньо переходить проїжджу частину, то знижуйте швидкість і будьте готові до повної зупинки або об'їзду. В цьому випадку не лякайте сигналами тварина, трапляється так, що тварина, побачивши транспорт, повністю змінює напрямок.

44. Намагайтеся уникати обгону відразу двох-трьох машин, тим більше великого транспорту. В цьому випадку ви втрачаєте контроль правого узбіччя, звідки можливий вихід людини або тварини в безпосередній близькості перед Вашим автомобілем.

45. У місті (а особливо на автомагістралях) будьте психологічно готові до того, що зустрічний автомобіль, незважаючи на вільну проїжджу частину дороги, виходить на Вашу смугу в лобове зіткнення. Таке буває через алкоголь, втоми, сну, ожеледі, дурі і несправності. У таких випадках знижуйте швидкість, переглядайте праву частину узбіччя. При необхідності йдіть від удару в кювет.

46. У разі, коли при занесенні розгортається їхав попереду (або зустрічний), холоднокровно і спокійно робіть правильний екстрене гальмування, і в самий останній момент відпускайте гальмо і просто керуйте в вільне місце. Необхідно саме об'їхати транспорт, так як в противному випадку зберете ще за собою два-три автомобілі. Так слід чинити, коли перед Вами безпосередньо зіткнулися автомобілі.

47. У потоці переглядайте обстановку в русі на два-три автомобілі вперед і реагуйте не тільки на стоп-сигнали попереду машини, що йде (вони можуть не працювати), а взагалі на рух машини.

48. Підсилюйте увагу, коли перебуваєте поруч з автомобілем інваліда.

49. У разі, коли під час руху впала сигарета, який-небудь бруднити продукт, то не змінюючи напрямку руху, включіть аварійну систему сигналізації і плавно зупиняйтеся. По можливості зупиніть автомобіль біля краю проїзної частини та усуньте проблему. При спробі все виправити на ходу, можлива втрата контролю управління, що може привести до ДТП.

50. Не робіть різких об'їздів нерівностей і люків. Взагалі, якщо зрушуєте автомобіль на метр, включайте покажчики повороту. Краще зробити ремонт підвіски, ніж кузовні роботи своєї і чужої машини. Дуже різкі рухи по проїжджій частині робити можна, але при великому досвіді і при повному контролі всієї ситуації. До всього цього має бути сухе покриття дороги і автомобіль з відмінними характеристиками по стійкості. А на слизькій дорозі різкі об'їзди взагалі неприпустимі, так як автомобіль легко втрачає управління ..

51. Максимальна швидкість руху Вашого автомобіля повинна відповідати рівню вашої підготовки, досвіду, покриттю проїжджої частини, видимості, технічному рівню автомобіля.

52. Якщо Ви випадково проїхали потрібне місце або поворот - не робіть різкого гальмування. Ведіть себе спокійно, плавно знижуйте швидкість і в зручному безпечному місці зробіть розворот.

53. При яскравому сонці складно побачити свідчення світлофора, дійте дуже акуратно, так як інший транспорт може легко рушити на червоний сигнал.

54. Тримайте безпечну дистанцію, особливо при зупинці на підйом.

55. При коротких зупинках (наприклад, при висадці пасажирів або на перехресті) і взагалі, коли заведений двигун, завжди тримайте машину на гальмі і відпускайте педаль гальма тільки перед самим початком руху.

56. Не сідайте за кермо в хворобливому стані.

57. При русі не кладіть ліву руку на рамку водійських дверей. Намагайтеся керувати автомобілем двома руками, Ваші лікті не повинні спиратися на підлокітники, ручки, двері - це обмежує управління в екстрених ситуаціях. Це піжонство в чистому вигляді, як і обертання керма однією долонею (якісне володіння рульовим колесом досягається тільки тривалими тренуваннями).

Перед виходом з автомобіля переконайтеся у відсутності поруч транспорту, що рухається, перш, ніж відкриєте двері. Це стосується і пасажирів.

Якщо ви розвертаєтеся перед трамваєм попутного напрямку (який стоїть на зупинці), стережіться крутих водив, які обганяють цей трамвай з лівого боку

Рейтинг: 2.5/5 - 2 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняНе заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"