Call-centre:  (44)592-0-592 Kyivstar:  +38(098)2797777 Vodafone(МТС):  +38(095)2797777 Lifecell:  +38(093)2797777 Viber, Whatsapp, Telegram, BiP, Skype: +38(093)2793555
Не заповнене поле "ім'я"
Не заповнене поле "номер"

Чи можна законно їздити на нерозмитненої машині

28.10.2019

Порівнюючи ціни на автомобілі в Україні і закордоном, можна зрозуміти, чому попит на іноземні транспортні засоби настільки високий. У країнах Європи можна легко купити авто в хорошому технічному стані на 2500-3000 євро. В Україні все частіше на вулицях можна зустріти іномарки на закордонних номерах. Розмитнення їх обходиться дуже дорого, тому водії вибирають більш прості і доступні варіанти, що дозволяють їздити на такому транспорті без сплати штрафів. Нерозмитнені машини в Україні - не рідкість, але важливо розуміти, як придбати і легально управляти ними не порушуючи закон.

Як легально їздити на нерозмитнених авто в Україні

Легальне пересування на машині з іноземними номерами можливо, але є тимчасові обмеження. У Митному кодексі чітко прописано, протягом якого часу можуть перетинати кордон на своїй машині і знаходитися на території України нерезиденти країни. Українці, які проживають за кордоном, можуть без проблем купити машину і перевезти її через кордон. Але тут знову виникає питання: скільки можна їздити на нерозмитнених авто в Україні? Згідно з діючими законами допускається період, що не перевищує 10 днів.

Нижче запропоновані всі доступні варіанти, якими можна скористатися для легального управління автотранспортом з іноземною реєстрацією:

 • Автомобіль без розмитнення може перебувати на території України протягом 10 днів за умови особистої покупки машини і перетині на ній кордони, при покупці в українця, який купив ТС закордоном, в разі, якщо авто оформлено на юридичну особу зарубіжної країни і передано в користування як співробітнику підприємства.

  В цих трьох випадках можна вільно пересуватися на транспорті з іноземною реєстрацією протягом 10 діб з моменту перетину кордону. Щоб продовжити цей період, потрібно кожні 5 - 10 днів перетинати кордон в різних місцях. Порушення правил ввезення транспорту обіцяє штраф в розмірі від 170 до 8500 грн. З можливою конфіскацією ТС.

 • Як їздити на рестаможенном авто в Україні протягом 1 року? В даному випадку можна скористатися одним з двох варіантів. У першому випадку українець повинен бути власником машини, а держателем ТС повинен бути нерезидент України. У другому - автомобіль є власністю іноземного підприємства, а водій українець повинен мати підтверджуючі документи, що він є співробітником даної компанії і використовує авто в робочих цілях. При дотриманні всіх умовностей і наявності відповідних документів водієві потрібно буде тільки раз на рік проходити митницю на цьому авто. Якщо умовності не будуть дотримані, штрафні санкції становитимуть 100% вартості ТЗ та його конфіскацію.

  Переваги управління нерозмитненим транспортом

  Згідно зі статистикою, більше 50% українців, які проживають у прикордонній зоні, їздять на автомобілях з іноземною реєстрацією. Часті перетину кордону не створюють незручностей в рамках чинного закону про перебування нерозмитненого ТС виключно протягом 10 днів. Вони можуть проходити митницю і частіше, тому для них це найбільш зручний варіант.

  Головна перевага, звичайно ж, вартість. Різниця між цінами в нашій країні і будь-якій державі Євросоюзу колосальна. Незручності складають формальності, які важливо дотримуватися в рамках ст. 95 Митного кодексу, коли авто не розмитнено. І важливо враховувати всі ризики, яким може піддатися недосвідчений водій.

  Можливі ризики при покупці і управлінні нерозмитненим автотранспортом

  Основний недолік придбання нерозмитненої машини - ви не будете її власником. У разі аварійної ситуації або викрадення може виникнути цілий ряд складнощів. При покупці ТС вже на території України, продавець може забезпечити відразу «пакетом документів», що підтверджують, що реєстрація авто відбувалася на юридичну особу нерезидента країни. Але перевірити чи не є вона в угоні або в розшуку по суті неможливо.

  Перетин однієї і тієї ж межі повинно відбуватися кожні 5 днів, якщо є можливість перетину різних пунктів пропуску, цей термін збільшується до 10 днів. Якщо прострочити хоч один день, на водія накладається штраф. Існує думка, що сплата штрафу можлива тільки 1 раз в рік. Це не так. Крім того, автомобіль вилучається на штраф-майданчик, і щоб його забрати, потрібно оплатити послуги евакуатора.

  Якщо протягом зазначеного періоду водій не міг з вагомих причин вчасно перетнути кордон, про це повинен бути підтверджуючий документ: довідка з лікарні, поліції або СТО. Вже зараз розробляються законопроекти, прийняття яких дозволить гранично спростити процедуру покупки та управління нерозмитненим транспортом. Такі зміни підсилять популярність іноземних ТЗ на українських дорогах.

Рейтинг: 3.7/5 - 3 голосов
Помилка введення імені
Помилка введення номера
Виберіть місце навчанняКоментарі (0)

Залишити коментар

Не заповнене поле "email"
Не заповнене поле "повідомлення"